Баланс Клиник е специализиран медицински център, създаден с цел комплексни здравни грижи за проблеми, свързани със заболявания на централната нервна система и вестибуларния апарат.
Баланс Клиник е най-добре оборудваната диагностична база в Източна Европа с лекари с квалификация на световно ниво.
През нашата клиника ежегодно преминават над 5000 пациенти, повечето от които оздравяват напълно или значително подобряват своето здравословно състояние.
Баланс Клиник е единственото лечебно заведение в България, където пациентите могат да получат изключително прецизна и точна диагностика на проблемите с вестибуларния апарат. След което да преминат курс по индивидуализирана вестибуларна рехабилитация и да получат напътствия за лечение в къщи. Апаратното оборудване на диагностичния център и квалификацията на екипа позволява комплексна невродиагностика и неврорехабилитация.
Ние в Баланс Клиник практикуваме професията си с удоволствие и знаем, че наистина сме полезни за своите пациенти.
✅Специализирани сме в диагностиката, лечението и проследяването на позиционни световъртежи, болест на Мениер, вестибуларни неврити, функционални и хронични вестибуларни нарушения, световъртеж при заболявания на централната нервна система, балансни нарушения от екстравестибуларен произход;
✅Специализирани сме във физикалните методи (репозициониращи техники) за лечение на позиционни световъртежи;
✅Разполагаме с единственият на Балканите Мултипозиционен терапевтичен стол за репозициониращо лечение при отолитови нарушения /BPPV/;
✅Създаваме програми за рехабилитация при балансни нарушения (вестибуларна неврорехабилитация);
✅Програми за адаптация при болест на движението (морска болест, кинетози);
✅Прегледи и лечение при невестибуларни неврологични заболявания;
✅Осъществяваме правна и експертна помощ.
Отоневрологичното изследване е съвкупност от тестове – функционални и апаратни, даващо възможност за разграничаване на вестибуларни от невестибуларни болестни процеси, за локализиране на болестния процес вътре във вестибуларната система /лява или дясна, периферна или централната част на вестибуларния апарат, диагностициране на увреждания на отделните компоненти на вътрешното ухо/.
При откриване наличието на периферни вестибуларни заболявания, които често протичат тежко, се започва подходяща медикаментозна и рехабилитационна терапия. При наличието на централни вестибуларни нарушения на пациента се назначават допълнителни високоспециализирани изследвания за изясняване на проблема и предприемане на съответното лечение.
Поставянето на точна диагноза дава възможност за прилагането на адекватни схеми на лечение, което в повечето случаи води до пълното излекуване на пациента.
Световъртежът, замаяността и нарушеното равновесие са едни от най-честите оплаквания сред населението. Тяхната честота е над 30% при хората над 40 годишна възраст и нараства до 60-70 % след шестото десетилетие.
Световъртежът не е болест, а по-скоро ключов симптом на някакво заболяване. Някои от тези заболявания са доброкачествени и напълно лечими, но понякога може да се касае за тежко и опасно страдание, поради което поставянето на своевременна и точна диагноза е от съществено значение.
» Моля, носете със себе си всички налични медицински документи като резултати от образни, функционални и лабораторни изследвания, консултации и назначения.
» Не спирайте редовно приеманите медикаменти за придружаващите ви заболявания.
» Ограничете по възможност приема на вестибулосупресанти /бензодиазепини, невролептици/ в деня на изследването.
» Ограничетеприема на храна и течности непосредствено преди изследването.
» Не бъдете с грим по време на изследванията.
» Ще ви бъде предоставено Информирано съгласие преди изследването.
Новите пациенти получават задълбочена първоначална оценка и назначение за повторно посещение, когато е необходимо, за да се оцени ефектът от лечението. За първоначален преглед на пациента обикновено са необходими 30-60 минути.
Контролните прегледи ще включват тестове, свързани с настъпили промени в състоянието на пациента. Моля, планирайте около 30 минути.
Обемът на изследването и необходимите тестове се определят индивидуално от лекаря, съобразно оплакванията и състоянието на пациента.
Някои калорийни и ротаторни тестове, както и диагностични маньоври /лягане, изправяне, обръщане/ биха могли да предизвикат известен световъртеж и стомашен дискомфорт.
Преди всеки тест ще бъдете информиран за възможните усещания, които да очаквате и ще бъде обсъждана необходимостта от провеждането им.